Zatravňovací dlažba

 

Zatravňovací dlažba (někdy též nazývána vegetační dlažba) je speciální varianta betonové dlažby, jejímž účelem je umožnit kombinaci zátěžové plochy a travního porostu. Kdykoliv tedy potřebujete mít k dispozici například funkční parkoviště, příjezdovou cestu či průjezd a nechcete přitom násilně přerušit travnatý povrch, je zatravňovací dlažba tím nejlepším řešením.

Správná volba konkrétního modelu zatravňovacích dílců umožňuje dosáhnout kýženého poměru mezi množstvím zpevněné (betonové) plochy a mezi množstvím zatravnění. Pro plochy, u nichž se očekává větší pohyb vozidel, je samozřejmě vhodné volit dílce s vyšší úrovní zpevnění a se zatravěním třeba jen 15%. Naopak pro příležitostná parkoviště  jsou ideální trávníkové kameny a mříže se zatravněním nad úrovní 50%, které poskytují ploše oporu, ale neruší významně celkový vzhled trávníku.

Také tato dlažba je dostupná v různých designových variantách. Je tedy jednoduché se rozhodnout mezi ekonomickou cestou s nízkými náklady nebo zvolit estetickou volbu, která zaručí, že příjezdová cesta či parkovací plocha perfektně zapadne do celkového návrhu vaší zahrady.

Zaujala vás zatravňovací dlažbaKontaktujte nás a rádi vám na ni připravíme nabídku.