Svahové systémy a palisády


Svahové tvárnice slouží ke stavbě opěrných stěn, které zabraňují posuvu svahu. Jsou vhodné jako protihluková zábrana, k pokrytí náspu a vytváření svahových arkád. Předností jsou nízké pořizovací náklady, také soudržnost a pevnost výsledné stěny a estetický vzhled hotového díla. Montáž je prováděna technologií suchého zdění, tvárnice do sebe vzájemně zapadají a tvoří tak pevný zámek.

S patentovaným řešením přichází výrobce GODELMANN. Betonový Granblock slouží ke zpevnění svahů i jako volně stojící zdivo, má přirozený hrubě lámaný povrch v odstínech pískovcově béžový a šedý. Pevného spojení kamenů se docílí pomocí pera a drážky. Vyrábí se v rozměrech výška 25 cm, délka 100 cm a šířka od 24 do 88 cm. Horní vrstva je zakončena krycím kamenem.

Palisády jsou určeny většinou k oddělení okrasné zeleně od pochůzných ploch ve stejné rovině nebo v různých výškách. Palisády se kladou těsně za sebou do betonového lože. Vyrábějí se v různých výškách od 40 cm do 120 cm, mají obdélníkový, čtvercový, zakulacený profil. Klasická barva je přírodní, ale i toto zboží je možné zakoupit v mnoha barevných odstínech, aby dobře ladilo ke zbytku zahradní architektury.

Zaujala vás svahové systémy a palisádyKontaktujte nás a rádi vám na ně připravíme nabídku.