Slinutá dlažba


slinuta dlazba - stavebniny HorkaDíky svým vynikajícím vlastnostem je slinutá dlažba hodně používána pro úpravu stěn a podlah v interiéru, stejně tak i na venkovní podlahy, fasády, terasy atd. Slinutá dlažba je odolná a pevná. Ve srovnání s jinými materiály má slinutá dlažba řadu zásadních výhod:

  • má minimální nasákavost (<0,05%), proto je mrazuvzdorná;
  • je vysoce odolná proti oděru a poškození, čímž se snižuje opotřebení;
  • je odolná vůči agresivním chemikáliím;
  • její povrch může mít strukturu imitující kámen, dřevo, kov, textil atd. a to v různých barvách a dekorech;
  • vyrábí se také s protiskluzovým povrchem, což umožňuje její použití i na venkovní podlahy.

V procesu pokládání dlažby nebo obkládání zdí - přírodní kámen, lepidlo pronikající do pórů vystupuje na povrch kamene a vzniklé skvrny jsou těžko odstranitelné. Slinutá dlažba zcela vylučuje podobný jev.

Slinutá dlažba jako podlahová krytina

Tloušťka podlahy při pokládání slinuté dlažby je v zásadě irelevantní. Dlažba s tloušťkou 3 mm, která je položena profesionálně, se nebude lišit pevností a tvrdostí od podlahy, kde se použila dlažba o tloušťce 30 mm (max. tloušťka dlaždice). Zkušenosti potvrzují, že slinutá dlažba o tloušťce 8,6 mm může snadno unést váhu 200 kg/cm2.

Slinutá dlažba jako podlahová krytina se často používá pro dekoraci jak vnitřních, tak i venkovních prostor, je téměř ideální na podlahy v místech s vysokou zátěží a provozem jako jsou nákupní centra, obchody, metro, divadla, letiště, nádraží atd. V současné době se stále více slinutá dlažba používá v průmyslových prostorách, jako jsou chemické laboratoře, garáže, dílny, automyčky apod.

Mnozí mylně předpokládají, že slinutá dlažba je totéž, co obyčejná dlažba. Není to pravda. Slinutá dlažba je vyvinutá a vyráběna z kameniny. Obyčejná dlažba se vyrábí z glazurované keramiky. Daleko silnější je právě slinutá dlažba, to je dáno výrobními technologiemi.

Dlažba je jedním z nejstarších a nejpopulárnějších materiálů pro dekoraci podlah a není to náhoda. Má řadu výhod, které lze jen těžko podcenit:

  • životnost výrobků - tomu těžko může něco konkurovat
  • vysoká odolnost proti oděru
  • odolnost vůči vlhkosti a změnám teploty
  • estetický a moderní vzhled

Zaujala vás slinutá dlažbaKontaktujte nás a rádi vám na ni připravíme nabídku.